eco elektrina

4 spôsoby ako znížiť náklady na energiu pri stúpajúcich cenách

Každý z nás si uvedomuje, že najbližšie obdobie a momentálna situácia vo svete neveští nič dobré, hlavne nie pre našu ekonomiku a zdvýhanie cien za energiu. Ako teda šetriť náklady na energiu a menej platiť? Viac sa dozviete v tomto článku.

Prečo šetriť energiu?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo šetriť energiu? Samozrejme okrem toho, že ušetríte peniaze. V prípade, ak ľudia spotrebujú menej energie, navýšia sa zásoby dostupných zdrojov a teda sa nemusia stavať nové elektrárne alebo zvyšovať dodávky rôznych energií z iných štátov a mocností.

Ako šetriť vďaka správnemu nastaveniu okien?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či vám náhodou neuniká teplo v dome alebo v byte? Aj to môže byť pravdepodobnou príčinou, prečo sú vaše účty za kúrenie čoraz vyššie a vyššie.

Ak je dom alebo byt správne zateplený a okná sú osadené tak, ako majú byť, môže uniknúť až 40% vyrobeného tepla aj cez tieto okná. Viac ako polovicu tvorí kvalita okenného profilu a taktiež aj vlastnosti daného okna. Približne 20% úniku tepla môže byť spôsobený práve nedostatočným nastavením okien vo vašej domácnosti.

prehliadka okien

Ako šetriť vďaka inteligentnej domácnosti?

Mnoho ľudí tvrdí to, že pokiaľ chcete šetriť a taktiež chrániť ekológiu, je potrebné triediť odpad, kupovať elektrické spotrebiče v najvyšších triedach energetickej úspory alebo regulovať vykurovanie podľa toho, či ste v práci alebo mimo domu. Pri takýchto pravidlách musíte neustále myslieť na to, aby ste šetrili a váš život sa môže zdať ťažší.


Každý deň sa isto budete pýtať samého seba: „Stlmil som vykurovanie po odchode do práce?“, „Vypol som sporák, žehličku či niečo iné?“, „Zhasol som lampu alebo iné svetlá?“…

Keby ste si tieto otázky mali držať v hlave každý deň, isto by vás nie raz bolela. Jedným z riešení je inteligentná domácnosť alebo systém, ktorý bude tieto veci riešiť za vás. Dokonca v prípade vykradnutia, požiaru či vytopenia budete ihneď upozornený, všetko však záleží od toho, aký inteligentný systém si zvolíte, na trhu je ich totiž mnoho.

Ako šetriť vďaka vonkajším žalúziam?

V prípade že uvažujete, ako sa schladiť no ušetriť, vonkašie žalúzie môžu byť tá správna voľba pre vás. V poslednej dobe patria ako neodelitelná súčasť moderných stavieb a domov, čo značí, že sú reálne efektívne. Okrem svojej hlavnej funkcie, ktorá spočíva v regulácii intenzity prieniku denného svetla a tepla do interiéru, je nemenej významná aj ich ochranná či estetická funkcia. Značná energetická úspora vonkajších žalúzií je využívaná najmä pri realizácií nízkoenergetických a moderných stavieb.

Optimálnym tienením vďaka vonkajším žalúziam si dokážete zabezpečiť až 10 stupňový rozdiel teplôt interiéru a exteriéru, čo je v súčasnosti jednou z nevyhnutných podmienok dosiahnutia nízkych energetických nákladov na prevádzku akejkoľvek budovy a teda nemusíte riešiť energicky náročnú klimatizáciu. Super, však?

Aké sú riešenia pri úniku tepla?

V prípade, že tento problém chcete riešiť, je nutné sa obrátiť na technikov, ktorí vedia čo robia. Pred zimou či jeseňou si dajte skontrolovať vaše okná, či sú spravne nastavené a či nemajú nejaké vady, ktoré by vás mohli stáť nie malý peniaz v prípade, že by púšťali mnoho tepla.

Pokiaľ máte plastové okná, eurookná, hliníkové okná či dokonca vchodové alebo balkónové dvere, môžete využiť našu bezplatnú obhliadku, kde naši experti zistia, ako ste na tom. To, či už sa rozhodnete dané problémy (samozrejme ak budú) riešiť, je už na vás. My vám všetko vysvetlíme a ukážeme, ako začať šetriť už dnes.

V prípade záujmu o bezplatnú obhliadku okien či dverí, kliknite sem.

Zdieľajte:

Obsah článku

Podobné články

instalacia solarnych panelov

Šetrenie energie – Fotovoltika

Šetrenie energie je čoraz dôležitejšie, či už kvôli nárastu cien alebo ekológii. Čo je to Fotovoltika a ako nám môže pomôcť? Na to sa pozrieme

Bezplatná obhliadka

Po vyplnení formuláru Vás budeme kontaktovať s termínom bezplatnej obhliadky.